בלוגהשוואת תשואות

השקעה בנכס דיגיטלי עם תשואה מובטחת ב-0% סיכון – האם מדובר בתרמית?

אין כזה דבר תשואה מובטחת - במאמר זה נבהיר אחת ולתמיד כיצד להישמר מפני תרמית ההצעות המפתות בתחום הנכסים הדיגיטליים שישאירו אתכם חסרי כל

תחום ההשקעה בנכסים דיגיטליים מתפתח במהירות שיא עקב חברות רבות ליצירת נכסי נדל"ן דיגיטלי שצצות כמו פטריות אחרי הגשם, לצערנו הרב במקרים רבים מדובר בתרמית מתוחכמת לצד הבטחות כמו "תשואה מובטחת ב-0% סיכון" בשילוב של צפי הכנסות מנופח בזמן קצר ולא ריאלי.

נתחיל מזה שאצלנו באינבסטה בניגוד לאחרים קיימים לקוחות מרוצים לא מעט ואנו קיימים בשוק שנים רבות בניגוד לחברות קש שנופלות תוך חודשים ספורים מכיוון שאנו לא מבטיחים הרים וגבהות ומאמינים באמינות איכות ולקוחות סבלניים ואיכותיים.

"$3,000 מינימום רווח בחודש, לאחר שנה בלבד. רווח מהיר באחריות. מהשקעה פצפונת של 27,000 ש"ח + מע"מ!"

ניקח לדוגמא את ההבטחה הבאה שאותה לצערנו גם יצא לנו לראות ברחבי הרשת.. חשוב להבין את זמני העבודה והאספקה של נכס דיגיטלי וכמות ההשקעה הנדרשת כדי להביא את הנכס לרמת רווחיות של 4 ספרות (בדולרים) בחודש.

בדף הבית של Investa פירטנו את זמני העבודה ואת צפי הרווחיות המשוער שנים קדימה עם הבהרה חד משמעית שמדובר בתוצאות עקב תחזוקה שוטפת של הנכס לאורך זמן וכמובן ללא הבטחת רווחים.

הקמת האתר הכוללת עיצוב האתר, כתיבת תוכן, אופטימיזציה, קבלת אישור מגוגל אדסנס עלולה לקחת כ-3 חודשים. במידה וגוגל אישרו את האתר באופן מיידי להצגת מודעות ויצירת רווחים יש לנו כ-9 חודשים נוספים של עבודה שוטפת על האתר. במסגרת הזמן הזה, רוב הלקוחות ירוויחו בין שקלים בודדים למאות שקלים בודדים בחודש מהפרסומות בגוגל.

כדי להגיע להבטחה מנופחת של "$3,000 מינימום רווח בחודש" האתר צריך לקבל כמיליון כניסות חדשות כל חודש! (כפי שמתואר במחשבון אדסנס של גוגל) מדובר בהבטחה של $36,000 בשנה מאתר לא מבוסס שקיים רק שנה בפועל! וכל זה בהשקעה של 27,000 ש"ח + מע"מ? מריח כמו תרמית.
תרמית נכסים דיגיטליים כסף באינטרנט השקעות תשואה מובטחת
הרי ברור שכל בר דעת עם דעה צלולה ישכיל לקרוא בין השורות שכותב הבטחה שכזו בעצם התכוון לרשום "הביאו לי את כספכם כדי שאוכל לברוח מהארץ בשנה הקרובה".

"50 מאמרי תוכן + אתר וורדפרס + אישור מגוגל + תשואה מובטחת של מינימום $3,000 הכנסה בחודש בעלות של 27,000 ש"ח + מע"מ" בעל הבית השתגע? 

כן, גם את ההבטחה הזו ראינו.. חשוב להבין שאתר וורדפרס מעוצב עם 50 מאמרים איכותיים זוהי הוצאה לא קטנה לבעל הבית. תהיו בטוחים בזה.

נתחיל לפרט את העלות של נכס בסדר גודל שכזה מצידו של נותן השירות:

50 מאמרים אינפורמטיביים לקידום אתרים באנגלית המכילים כ-500 מילים פר מאמר – 14,500 ש"ח + מע"מ (מחיר ממוצע בשוק)

חישוב מתוך אתר "כתבנית" האתר המוביל בארץ לכתיבת תכנים לקידום אתרים
מחירון כתיבת תוכן עלות נכס דיגיטלי שווי כתבנית כסף באינטרנט נדל"ן דיגיטלי אתר תוכן בלוג SEO

המאמרים בלבד יעלו לבעל הבית מעל 14 אלף ש"ח בעבור מאמרים המכילים כ-500 מילים.

אתר וורדפרס עם עיצוב איכותי – המחירים נעים בין 2,500 ש”ח ל 7,000 ש”ח ומשתנים בין פרילנסרים שונים וחברות בניית אתרים שונות

אופטימיזציית האתר למנוע החיפוש SEO – העלויות בשוק נעות בין 5,000-1,500 שקלים לחודש ומשתנים בין פרילנסרים שונים וחברות לקידום אתרים

ניהול התוכן באתר – מעבר לכתיבת התכנים ועיצוב האתר יש להעלות את התכנים לאתר על ידי עובדים או נותני שירות

יש עוד עלויות שוטפות כגון תשלום על אחסון האתר/דומיין/תוספים ועוד..

*חשוב לחדד: אתר מצליח דורש תחזוקה שוטפת לטווח רחוק נ-ק-ו-ד-ה. אתר שהוקם ולא בוצעה בו השקעה יניב ברוב המקרה כ-5% תשואה שנתית מסך ההשקעה בלבד במקרה הטוב.

אז מה עם עלויות התחזוקה השוטפות?
כיצד זה אפשרי בכלל להתחייב על נכס שממנו בעל הבית כלל לא ירוויח בעצמו בזמן שהנכס מבטיח מינימום $3,000 הכנסה חודשית למזמין השירות?? התשובה פשוטה. זה לא אפשרי וכנראה מדובר בתרמית.

*על אף הנאמר במאמר זה יש קומץ מאוד ספציפי של אנשים שגם אנחנו סומכים עליהם בתעשייה אבל לרוב זה מסוכן, מוזמנים לדבר איתנו ונעזור לכם להחליט.

מעוניינים לקבל מידע נוסף? להשקיע בנכס דיגיטלי מניב?
התייעצו עם צוות המומחים של Investa. לפרטים נוספים ולהתחלת עבודה צרו אתנו קשר עוד היום! לצידכם תמיד, סוכנות Investa
.

 

"תשואה מובטחת = עבירה על החוק והטעיית הצרכן"

בישראל בלבד קיימות מאות תביעות כנגד חברות למכירת נכסים דיגיטליים אשר הבטיחו תשואות
תרמית פירמידה הונאה אמוזה AMOZA מישל ודניס הכנסה פסיבית הבטחת תשואה תשואה מובטחת

זה רק עניין של זמן עד שתחום הדיגיטל יהיה בפיקוח רגולטיבי וההתחייבות להשאת תשואה מינימלית הינה התחייבות אסורה לכאורה שעומדת בניגוד לתיקון מס' 45 לחוק ניירות ערך, התשע"א – 2011.

תרמית בקשר לניירות ערך (תיקון מס' 9) תשמ"ח-1988 (תיקון מס' 45) תשע"א-2011

54.  (א)  מי שעשה אחד מאלה, דינו – מאסר חמש שנים או קנס פי חמישה מן הקנס כאמור בסעיף 61(א)(4) לחוק העונשין, ואם הוא תאגיד – פי עשרים וחמישה מן הקנס כאמור באותו סעיף:

(1)   הניע או ניסה להניע אדם לרכוש או למכור ניירות ערך ועשה זאת באמרה, בהבטחה או בתחזית – בכתב, בעל פה או בדרך אחרת – שידע או היה עליו לדעת שהן כוזבות או מטעות, או בהעלמת עובדות מהותיות;

הבטחת תשואה מינימלית זהו צעד פזיז ולא אחראי, נותן שירות המבטיח הכנסה מסוימת מנכס דיגיטלי מתעלם לחלוטין מקשיים שעלולים לצוץ בדרך כגון:
– אי אימות האתר על ידי גוגל שלא בשליטת נותן השירות
– אי עמידה ביעדים הקשורים לכמות הכניסות לאתר
– נפילה של שרת האחסון (נדיר)
– פריצה לאתר (נדיר)
ועוד..

אדם המבטיח את מה שאי אפשר בפועל להבטיח לצורך חיזוק הצעת המכירה ושכנוע הלקוח הפוטנציאלי מטעה את הצרכן מתוך צורך אנוכי ליצירת רווח אישי ועובר על החוק בצורה בוטה. ויתרה מזאת, מזלזל באינטליגנציה של לקוחותיו ושם את צרכיו האישיים מעל הסיכונים הקיימים שהלקוחות נמצאים בהם ללא ידיעתם. מדובר לכאורה במעשה סוציופתי ומעוות הנועד להנאה ורווח אישיים בלבד וללא התייחסות לסבלם של אחרים. תרמית.

ככה תדעו שמדובר בתרמית:
סימני האזהרה ברורים מאוד לכל אדם המבין מעט בפיננסים או בדיגיטל

1. תשואה מובטחת.
2. עלות לא ריאלית למול הוצאות תחזוקה בפועל.
3. לוח זמנים לא ריאלי (רווח גדול בזמן קצר מאוד).
4. הסכם שירות זול ולא ברור שלא נחתם על ידי עורך דין.
5. מודל עסקי לקוי ולא הגיוני.
6. הבטחה ל-0% סיכון וללא החזר כספי.
7. תוכן האתר משוכפל (plagiarism).
8. אין גישה ישירה לנתוני האתר בגוגל.
9. חוסר שקיפות.
10. תוכן אתר זול ולא ברור (לרוב תוכן שנכתב או שוכתב על ידי AI).
כל אלה מעידים על תרמית ברורה.

 

"יכול להיות שמדובר בתרמית אפילו אם מבטיחים לי החזר כספי?"

האמת שלא ברוב המקרים. לצערנו קיימות חברות כמו "אמוזה" שקמו מהר ונפלו באותה המהירות, אך יש קומץ עסקים להקמת נכסים דיגיטליים בישראל שכן עומדים בהבטחה ומחזירים את הכספים ללקוחות במידה ואין הצלחה ולוקחים בעלות על הנכס בעצמם לאחר ההחזר ללקוח.

מתוך התחקיר של דניאל אלעזר כאן 11כנגד חברת אמוזה של מישל ודניס
הונאת אמוזה תרמית פונזי נכסים דיגיטליים

 לאחר פרשיית אמוזה יותר מתמיד ברור שזה לא משנה מי עומד מאחורי ההבטחה, הדרך הנכונה להשקעה בשירות הקמת נכס דיגיטלי היא ניתוח ההצעה עצמה, המודל הכלכלי של החברה, סימני אזהרה וכמובן עבודה למול הסכם ברור ומסודר שנכתב על ידי עורך דין מוסמך.

 

"אמרו לי שארוויח הרבה ממכירת לידים ושיווק מוצרים"

ניתן להרוויח ממכירת לידים ושיווק מוצרים בהחלט, אך כדי למכור מוצרים צריך לשווק וכדי לשווק צריך להשקיע עוד כספים על שיווק מה שסותר לחלוטין את ההבטחה ל-0% סיכון.

רוב החברות המתיימרות למכור לידים מאתרי תוכן או שיווק מוצרים (לרוב קישורי שותף מאמזון) לא מבינות כלל בשיווק או שפשוט מנסות לנפח את ההצעה המכירתית שלהם ללא התחשבות בלקוח.

אצלנו ב-Investa לדוגמא מוכרים מוצרים דיגיטליים בשיטה ייחודית משלנו עם מוצרים שאנחנו פיתחנו מה ששום חברה אחרת (ככל שידוע לנו) לא עושה.

הרווח משיווק שותפים באמזון הוא מינורי מאוד ומכירת לידים דורשת שיווק מסיבי והשקעה רבה של תקציבי שיווק, גם כאן ההצעה לא ריאלית. מי שישב ויעשה חישוב אמיתי של ההוצאות למול ההשקעות והסיכון הכרוך בהשקעה בשיווק יבין שמדובר בהשקעה בסיכון גבוהה בכל הנוגע לשיווק ומכירות.

מדוע Investa?

כן, אצלנו ב-Investa לא תקבלו הצעות מפוצצות כמו "מינימום תשואה מובטחת" או "0% סיכון" ולמען האמת אנחנו אומנם לא זולים אך גם לא כלכך יקרים לעומת התמורה שאנו מספקים.

נכון, רוב האנשים יברחו למקום "בטוח" על אף שברור שמדובר בהבטחות חסרות ביסוס וזה בהחלט היה מקל על מערך המכירות שלנו (והיה מנפח את חשבון הבנק שלנו) להבטיח הבטחות לכל המעוניין.

אך אנחנו מאמינים בכנות ועובדים לפי החוק ואנחנו לא נבטיח הבטחות חסרות ביסוס ונספק אך ורק תכנים איכותיים ומקוריים עם כותבי תוכן אנושיים ללא קיצורי דרך.

כל אדם הרוכש שירות הקמת נכסים דיגיטליים דרך Investa מקבל:

שקיפות מלאה בלבד – כל הכספים/נתוני אתר/בעלות על נכסי האתר יהיו בבעלות מזמין השירות בלבד ובשליטה מלאה של מזמין השירות ללא מתווכים כלל.

תוכן איכותי ומקורי בלבד – אנחנו לא עובדים עם תוכנות לשכתוב תכנים ולא עושים קיצורי דרך, התכנים באתר נכתבים על ידי כותבי תוכן אנושיים בלבד.

הסכם מסודר למול עורך דין – סוכנות Investa עובדת עם משרד עורכי הדין כהן ושות למול הסכם מתן שירות מסודר וברור שלא משתמע ל-2 פנים.

בעלות מלאה על הנכסים השונים – מזמין השירות יהיה הבעלים הבלעדי של כל תכני האתר כולל דומיין/שרת אחסון/מיתוג/חשבונות גוגל ועוד..

גישה לקורסים שונים – כדי לתת ללקוחותינו הבנה מקיפה על כל הפעולות אותן אנו מבצעים עבורם יצרנו קורס קידום אתרים (SEO) וגם קורס בניית אתרים אותם אנו נותנים לכל לקוחות הסוכנות ללא עלות נוספת.

אפיקי הכנסה אקסקלוסיביים – סוכנות Investa הינה הסוכנות היחידה בישראל (וכנראה בעולם) המשלבת בתוך נכסיה מוצרים דיגיטליים שונים בעזרת מערכת הזכיינים של ריברנד מיליונר.

בנוסף לשימוש במוצרים דיגיטליים שונים (מוצרי PLR) סוכנות Investa משתמשת בשיטות שונות ליצירת הכנסות מהאינטרנט כגון:
– מכירת שטחי פרסום לעסקים
– מכירת קישורים מהנכסים
– שיווק שותפים

קבוצת לקוחות סגורה – אין לנו מה להסתיר, כל הלקוחות שלנו נגישים אחד לשני/ה בתוך קבוצה סגורה ויכולים לשתף חוויות וליצור שיתופי פעולה שונים.

ללא התעסקות כמעט כלל – למעט 2-3 שיחות לצורך חיבורים שונים ומתן גישות כל העבודה עלינו. אנחנו נכתוב את התכנים/נשווק/נקדם את הנכס בעבור מזמין השירות ללא צורך בהתערבות מצידו.

תמיכה מלאה – אנו מספקים תמיכה מלאה 24/7 לכלל לקוחותינו בעזרת מיילים/שיחות/הודעות וואטסאפ/טלגרם.

מעל 7 שנות ניסיון וביקורות טובות לכל אורך הדרך – הבעלים של הסוכנות ג'ון אלגורט הינו מומחה להקמת נכסים דיגיטליים בישראל מעל 7 שנים. נכון להיום יש מעל 5,000 תלמידים פעילים בישראל שלמדו מג'ון שיטות שונות ליצירת עסקים דיגיטליים.
ג'ון אלגורט ביקורות כסף באינטרנט הקמת נכסים דיגיטליים

לסיכום:
אנא הפעילו שיקול דעת לפני שאתם רוכשים נכסים דיגיטליים, יש לא מעט הצעות מפתות ברחבי הרשת אבל לצערנו הרב רובן לא תואמות את המציאות. עדיף לבחור בשירות אמיתי והגון ולא לשים את כספכם עקב הבטחה לתשואה מובטחת של אנשים נואשים חסרי מוסריות ומצפון.

*על אף הנאמר במאמר זה יש קומץ מאוד ספציפי של אנשים שגם אנחנו סומכים עליהם בתעשייה אבל לרוב זה מסוכן, מוזמנים לדבר איתנו ונעזור לכם להחליט.

מעוניינים לקבל מידע נוסף? להשקיע בנכס דיגיטלי מניב?
התייעצו עם צוות המומחים של Investa. לפרטים נוספים ולהתחלת עבודה צרו אתנו קשר עוד היום! לצידכם תמיד, סוכנות Investa
.

 

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button

0