בלוגהשוואת תשואות

השקעה בדירה או השקעה בנכסים דיגיטליים – היכן מניבים תשואה מרבית

השקעה בדירה כרוכה בהוצאה כספית עצומה, הוצאות נלוות, תשואה שנתית נמוכה והמון כאב ראש.. אז למה לא בעצם להשקיע בנדל"ן דיגיטלי?

משקיעים וותיקים רבים שעברו את "גיל הזהב" ילמדו אתכם שהדרך הטובה ביותר לייצר הכנסה פסיבית יציבה הינה השקעה בדירה ובנכסי נדל"ן פיזיים. אך האמת היא, שבעידן הדיגיטלי של היום עצות מסוג זה שוות לא יותר מהעצה הישנה שההורים של ההורים שלנו העבירו הלאה "תעבוד קשה ורק ככה תרוויח".

דוגמא נהדרת לצביעות ולחוסר ההבנה הכלכלית של עצה זו היא הספר "אבא עשיר אבא עני" מאת רוברט קיוסאקי. ספר שמלמד את קוראיו לייצר הכנסה פסיבית מרכישה של נכסי נדל"ן כמו במשחק מונופול, אך מה שרוברט קיוסאקי לא רשם בספרו הינה העובדה שלפני הוצאת הספר לאור בשנת 1997 אין שום תיעוד להצלחה כלכלית שלו, נהפוך הוא, רוברט חווה קשיים כלכליים ואפילו פשיטת רגל עד הפריצה שלו בשנת 1997 בעזרת מכירת ספר שהפך לרב מכר בעותקים פיזיים ובעותקים דיגיטליים.

רוברט קיוסאקי אבא עשיר אבא עני שרלטן השקעות נדל"ן
כפי שפורסם במגזין הפיננסי "פורבס" על ידי הליין אולן

בעולם בו אחד המנטורים הגדולים הידועים לנו היום המלמד כיצד להתעשר מהשקעה בנדל"ן ייצר בעצמו את הונו הראשוני ממכירות של מוצר פיזי והעתקים דיגיטליים ולא מהשקעה בנדל"ן בפועל  – אנו יכולים להסיק מסקנה מאוד ברורה..
התעשרות מהירה ללא הון ראשוני משמעותי נמצאת במכירות ולא בנדל"ן.

כמה תשואה באמת ניתן להרוויח בממוצע מהשקעה בדירה?

השקעה בדירה זו אינה משימה קלה וברוב המקרים דורשת עזרה מחברי המשפחה, לקיחת משכנתא, כסף שנחסך במשך שנים רבות שיכל לשמש להשקעות אלטרנטיביות קטנות יותר או אפילו סתם לשיפור אורך החיים הנוכחי, מחיר הדירות במדינת ישראל הוא מהגבוהים בעולם, מחירים מנופחים מאוד ולא רציונאליים למשקיעים צעירים ללא הון התחלתי מנופח.

כדי לחשב את התשואה על דירה בצורה נכונה קודם יש להבין את ההשקעות הנלוות של כסף וזמן שאותן נשקיע על נכסי נדל"ן.
לדוגמא: דירת 4 חדרים ממוצעת בצפון הארץ עולה בין 800,000 ש"ח ל 1,200,000 ש"ח בעוד שהשכירות הממוצעת לדירת 4 חדרים בצפון הארץ נעה בין 2,800 ש"ח ל 3,500 ש"ח.

אם נעשה חישוב גס (ללא תשלומים נלווים) בו שווי הנכס הינו 850,000 ש"ח ותשלום השכירות הינו 3,200 ש"ח נקבל תוצאה של: 4.5% תשואה שנתית. נשמע מדהים נכון? אז זהו.. שלא כל כך, הזמן להחזר ההשקעה הממוצע יהיה כ-22 שנה ועם תקרת זכוכית של בין 4.5% ל 4.9% תשואה שנתית בלבד. מדובר בנכס שיקל עלינו כלכלית רק לאחר 2 עשורים מרגע הרכישה שתפקידו לייצר הכנסה נוספת לילדינו בעתיד.

תשלומים נלווים על השקעה בדירה:

ועכשיו לאחר חישוב גס של אחוז התשואה השנתית מהשקעה בדירה עלינו לקחת בחשבון שישנם תשלומים נלווים נוספים רבים, שעלולים להגיע לסכומים משמעותיים מאוד של כ-10% מערך הדירה.

מס רכישה דירה ראשונה – לפי סעיף 9(ג1א)(1) לחוק מיסוי מקרקעין יהיה עליכם לשלם %8 מס על רכישה של דירה ראשונה, לפי סימולטור – מס רכישה מיסוי מקרקעין בהשקעה של 850,000 ש"ח יהיה עליכם לשלם מס בשווי של 68,000 ש"ח.
מס רכישה דירה ראשונה - השקעה בדירה סימולטור רשות המיסים השקעה בנכס דיגיטלי מניב

רק לצורך ההשוואה: רכישת נכס דיגיטלי מאיתנו ב-Investa כולל תחזוקה וחבילות תוכן יעלה לכם בממוצע כ-100,000 ש"ח + מע"מ בלבד ועם אחוזי תשואה גבוהים בהרבה שעליהם נרחיב בהמשך.


בעלי מקצוע
– במקרים בהם רכשתם דירה דרך מתווך יש לקחת בחשבון את עלות שירות התיווך. רוב המתווכים ידרשו %1 משווי הנכס ויש מתווכים שידרשו סכומים גדולים יותר. אחוז אחד מעסקה קטנה של 850,000 ש"ח בהמשך לדוגמא שלנו שווה 8,500 ש"ח.

בעל מקצוע נוסף שעימו חשוב מאוד להתייעץ הינו עורך דין, עורך הדין יבדוק את ההסכם ואת הדירה ויאתר בעיות שעלולות להסתתר בדירה אותה תרצו לרכוש, עורך דין טוב יוכל לעזור לכם גם להימנע מתרמית של אדם פרטי או קבלן לא אמין חלילה.

עורך הדין יפשט לכם את ההסכם ויתרגם אותו לשפה שאותה אתם מכירים למניעת אי הבנות. בנוסף לזה, נוכחות של עורך נדרשת במקרים מסוימים ו/או חתימה של נוטריון. שכר הטרחה נע בין 0.5% ל-2%. חשוב מאוד ללכת לפי המלצות ולא לחפש את הזול כדי להימנע מעסקאות שעליהן תשלמו ביוקר בעתיד.


הוצאות לקראת אכלוס
– הוצאות קטנות של חיבור החשמל/מים/גז מגיעות לכמה מאות שקלים בודדים. בנוסף, יש לקחת בחשבון את התשלום על הובלה במידה ואתם מעוניינים להשקיע בדירה מרוהטת. במקרים רבים דירה דורשת שיפוץ קוסמטי קל או אפילו שיפוץ מקיף שיכול להגיע להוצאה של כמה אלפי שקלים נוספים.

הוצאות לא צפויות שוטפות
– רוב המשקיעים שמעוניינים להשקיע בדירה לא לוקחים בחשבון את העובדה שכמו כל נכס פיזי, אפילו המונה ליזה מתפוררת.. מחירי הדירות אומנם עולים עם השנים מדי פעם בהתאם ליוקר המחייה האכזרי במדינת ישראל מה שעלול לשבח את הנכס אך עם זאת, ככל שהזמן עובר עלולים לצוץ ליקויים רבים כגון פטריות עובש, איטום נגד לחות, מזגן שהתקלקל, צנרת שהתפוצצה ועוד..

מעטים בעלי הדירות שלא קיבלו לפחות פעם אחת שיחה מדייר שטוען שיש ליקוי כלשהו בנכס שדורש טיפול מכספו של בעל הדירה.

חישוב תשואה נטו על נכס נדל"ן:

מחיר הנכס: 850,000 ש"ח
מס רכישה דירה ראשונה 8%: 68,000 ש"ח
שכר עורך דין 0.5%: 4,250 ש"ח
סה"כ השקעה ראשונית (ללא הוצאות לא צפויות, הוצאות לקראת אכלוס, תיווך, קבלן ועוד): 922,250 ש"ח
שכר דירה חודשי: 3,200 ש"ח
תשואה שנתית נטו (ללא הוצאות לא צפויות, הוצאות לקראת אכלוס, תיווך, קבלן ועוד): 4.2% תשואה שנתית
24 שנים להחזר השקעה

*חשוב בנוסף לחדד: החישוב שעשינו עכשיו היה על רכישת נכס בתשלום אחד. יש חישוב נוסף לרכישת נכס בעזרת משכנתא או במקרים חמורים יותר הלוואת בלון שתתפוצץ לכם בפנים (שם ההלוואה הולם את מטרתה).

מחשבון משכנתא – ריבית קבועה צמודה למדד:

30 שנה 15-20 שנה 15 שנה עד 10 שנים
2.93% 2.5% 2.29% 2.11%

רוב המשקיעים הצעירים נעזרים במשכנתא וצפויים לשלם ריביות בשווי של עשרות אלפי שקלים רק כדי לסיים עם התשלומים על ההשקעה הראשונית של הדירה לאחר 2-3 עשורים.


האם השקעה בדירה זה באמת נכס שראוי בכלל להשאיר הילדים?

כפי שכבר הבנתם, השקעה בדירה כשלעצמה אינה השקעה כל כך אטרקטיבית שדורשת תחזוקה שוטפת של הנכס אכלוס דיירים חתימה על חוזים התעסקויות למול קבלנים או אנשי מקצוע נוספים ועוד.. וכל זה בעבור תשואה זניחה שלא נושקת אפילו ל-10% בשנה.

השקעה בדירה כשלעצמה גוזלת מאיתנו השקעה עצומה של הון משמעותי, זמן, וטרחה שיכלו היו להיות מושקעים במגוון מסלולי השקעה אלטרנטיביים ולהניב פירות בזמן קצר מאוד. אך הלכו להשקעה בדירה שתניב לנו תשואה של כ-4.2% בלבד בחודש מסך ההשקעה לאחר החזר ההשקעה לאחר 22-24 שנה!

 

רוב האנשים שבוחרים להשקיע בדירה חושבים בעיקר על הילדים שלהם להם הם יורישו את הדירה בבוא זמנם. אך מעבר לערך הסנטימנטלי של ההורה, האם מדובר בנכס שבאמת יכול להועיל ליורש או לייצר תוצאה הפוכה?

להשאיר לילדים שלנו דירה במיקום גיאוגרפי שבו אולי הם לא ירצו לגור, להשאיר להם תשלומים שוטפים על הנכס כגון ארנונה או אפילו תשלומי משכנתא במידה של מוות בטרם עת ללא ביטוח חיים למשכנתא, התעסקות למול דיירים חדשים ותחזוקה ואנשי מקצוע.. לא מעטים הילדים שירשו דירה מהורה שנפטר ולא הצליחו למצוא דיירים או רוכשים חדשים, לא מעטים הילדים שממשיכים לשלם תשלומים שוטפים על דירה שבה הם לא מעוניינים ושאותה הם לא מצליחים למכור או להשכיר.

מה שערכי עבורכם לא בהיכרך ערכי עבור דור העתיד. רוצים להשאיר לילדכם ירושה שתועיל להם באמת בחיים? נכס דיגיטלי זהו הפתרון האולטימטיבי עבורכם ועבור הילדים שלכם.

מעל 115% תשואה שנתית מהשקעות קטנות בנכסים דיגיטליים:

לעומת השקעה בדירה שדורשת הון משמעותי גדול בעבור התעסקות רבה ותשואה זניחה, בהשקעה קטנה של 55,000 ש"ח – 65,000 ש"ח להקמה ותחזוקה למשך 5 שנים של נכס דיגיטלי מבוסס אתר תוכן (בלוג) ניתן להניב גם מעל ל-115% תשואה שנתית! בניגוד לנכס פיזי שמוגבל למיקום גיאוגרפי וכמות שוכרים שמניב תשואה שנתית זעומה, נכס דיגיטלי זהו נכס ללא הגבלת שוכרים שגדל ומשתבח עם הזמן שדרכו ניתן לייצר אחוזי תשואה פנומנליים לשנים הקרובות ומבלי לחכות 2 עשורים להחזר השקעה.

אצלנו ב-Investa רוב מוחץ של הלקוחות אשר רכשו הקמת נכס דיגיטלי ותחזוקה מראש ל-5 שנים הניבו מעל ל-115% תשואה שנתית.


איך אפשר להניב תשואה שנתית גבוהה כל כך?

זוכרים שהזכרנו את רוברט קיוסאקי הסופר של רב המכר "אבא עשיר אבא עני" שעשה את רוב הונו ממכירת מוצרים פיזיים ועותקים דיגיטליים? אז ככה בדיוק. בנכס דיגיטלי קיימים מקורות הכנסה רבים דרכם אפשר להרוויח כסף (הרבה כסף) בצורה לגיטימית לחלוטין וכמעט ללא התעסקות כלל מצידכם.


בעזרת אתר תוכן (ממש כמו האתר הזה שבו אתם נמצאים כרגע) ניתן להרוויח כסף ממספר דרכים שונות:
💲 הטמעת פרסומות באתר – ניתן להרוויח מצפיות של פרסומות באתר ולקבל תשלום כל חודש בהעברה בנקאית מגוגל.
💲 שיווק שותפים (Affiliate Marketing) – הטמעה של קישורים למוצרים ושירותים שאותם אנו משווקים בעד עמלות.
💲 מכירת שטחי פרסום – קבלת תשלום מבעלי עסקים על מאמרים שיווקיים באתר שלנו לשיווק העסק שלהם.
💲 מכירת מוצרים דיגיטליים – במסלול הפרמיום שלנו אנו נותנים ללקוחות שלנו מוצרים דיגיטליים עם מערכי שיווק מוכנים למכירה באתרים דרכם ניתן להרוויח בין כמה מאות שקלים לאלפי שקלים פר מכירה של מוצר וללא חלוקת עמלות או רווחים.
💲 מכירת קישורים (Backlinks) – הטמעת קישורים לבעלי אתרים בתשלום לצורך קידום אתרים בגוגל
💲 מכירת לידים – מכירה של רשומות מידע על אנשים שנרשמו לקבלת מידע במאמרים מסוימים לבעלי עסקים רלוונטיים

בעזרת פרסומות באתר בלבד ניתן לייצר כ-3% תשואה שנתית בשנה הראשונה ו-43.6% תשואה שנתית כבר בשנה החמישית. שאר השיטות כמו מכירת שטחי פרסום, שיווק שותפים, מכירת לידים וכו מייצרות את הכסף הגדול.

*חשוב לחדד: חישוב התשואות במאמר זה לא מהווה הבטחה לתשואה או לרווח, מדובר בחישוב משוער בהתאם לממוצע לקוחותינו וממוצע תשואות בשוק הנדל"ן והשקעה בנכסים דיגיטליים בלבד.

מזה בכלל נכס דיגיטלי?

הנכס שאנחנו מציעים ב-Investa הינו אתר אינטרנט עם מאמרי תוכן (בלוג). נשמע פשוט אך עם זאת מאוד רווחי, ממש כרגע אתם נמצאים במאמר שכתבנו שמשרת אותנו לשנים רבות, סביר שהגעתם לכאן בעזרת חיפוש פשוט בגוגל או דרך מודעה ממומנת שיצרנו, כאן באתר אנו מציעים את השירות שלנו ומוכרים מוצרים רבים נוספים והדרכות. האתר הרשמי שלנו מהווה נכס דיגיטלי עבור הסוכנות שלנו דרכו אנו מקבלים פניות רבות מלקוחות, מכירות של מוצרים ושירותים רבים ועוד..

ללקוחות שלנו אנו מציעים בלוג אינטרנטי עם תוכן איכותי שאותו אנו מקדמים במנועי החיפוש השונים גוגל, בינג, יאהו, יאנדקס וכו'. בבלוג נטמיע פרסומות של גוגל דרכן המשקיע יקבל תגמול ישירות מגוגל עבור צפיה מפרסומות באתר, רק עצם העובדה שאנשים ייכנסו לאתר שאותו נבנה לכם תניב לכם הכנסה מגוגל. בנוסף, נטמיע באתר שיטות נוספות ליצירת הכנסות מהאינטרנט כגון מכירת שטחי פרסום מכירת מוצרים ועוד.
נכס דיגיטלי אתר תוכן נדל"ן דיגיטלי השקעות אלטרנטיביות כסף מגוגל אדסנס

חוק המספרים הגדולים:

ממש כמו העלאת מוצרים באיביי ככה גם באתרי תוכן: ככל שנעלה יותר תכנים ככה הנכס שלכם יקבל יותר ויותר חשיפה ותוכלו להרוויח יותר ויותר מיום ליום. כל מאמר שאנו יוצרים מקודם לפי מונחי חיפוש שונים. לדוגמא: המאמר הזה שאתם קוראים כרגע מקודם לפי מונחי החיפוש "השקעה בדירה" ו "השקעה בנכסים דיגיטליים".

בחלק מהמקרים המאמרים לא מגיעים לדף הראשון בגוגל ובחלק מהמקרים כן, לכן, ככל שנתמיד ונכתוב תכנים באתרים שלנו יותר ויותר ככה יותר דפים יקודמו במנועי החיפוש השונים ונוכל לקבל יותר חשיפה, ויותר חשיפה = יותר כסף.

דוגמת רווח: 1,408.96 דולר (4,459.86 ש"ח) בחודש מאתר מבוסס עם רבע מיליון כניסות בשבוע
רווח מנכס דיגיטלי מודעות גוגל אדסנס ADSENSE כסף באינטרנט השקעה בדירה

ללא הוצאות לא צפויות, ללא התעסקות וללא כאב ראש:

אצלינו ב-Investa ניתן להשקיע סכום קטן של 75,000 ש"ח + מע"מ להקמה הראשונית של הנכס והתחזוקה השוטפת וטיפוח הנכס. בנוסף לזה ישנה עלות של דומיין כ-65 ש"ח לשנה ועלות של שרת אחסון כ-50 ש"ח לחודש בלבד.

בניגוד להשקעה בדירה שדורשת התעסקות רבה והר של בירוקרטיות ותשלומים לא צפויים – אצלינו ב-Investa אין צורך להתעסק כמעט בכלום למעט חיבור של אמצעי תשלום ומוניטיזציות עם צוות המומחים שלנו שייקחו לא יותר מ-3 שעות ברוב המקרים באופן חד פעמי. בהשקעה שלא עולה על 100,000 ש"ח בעבור הקמת נכס ותחזוקה ל-5 שנים תקבלו ראש שקט ונכס לטווח הרחוק שממנו תוכלו להניב רווחים או אפילו לעשות עליו אקזיט למרבה במחיר.

לסיכום – נכס דיגיטלי שווה בערכו העתידי ליותר מדירה:

רוב הילדים לא ידעו מה לעשות עם דירה שקיבלו בירושה ולא יתמודדו עם הבירוקרטיות הרבות והאחריות שבאה עימה ויגרמו להוריהם להתהפך בקברם. עם זאת, האינטרנט הינו מקום מוכר ונגיש לכל ילד ורוב הילדים יוכלו להסתדר עם נכס דיגיטלי בעתיד הקרוב. לא יהיה הצורך לחפש משקיעים או שוכרים לנכס, כל שעל ילדיכם יהיה לעשות זה לעדכן את אמצעי התשלום שלהם לקבלת הכספים ולשלם פחות מ-100 ש"ח בחודש בלבד על דומיין ואחסון.

נכס דיגיטלי שתתחילו לטפח החל מהיום יוכל להניב כבר בעשור הקרוב הכנסות של עשרות אלפי שקלים בחודש ועד שיועבר בירושה נכס כזה יוכל גם לממן ליורשיו דירה חדשה כל
שנה באפס מאמץ.


לקבלת שיחה מצוות המומחים שלנו הרשמ/י כאן בטופס למטה:

מאמרים נוספים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר.

Back to top button

0